0532 452 99 16 dr fatih kar

Kıl Dönmesi Tedavisinde Ameliyatsız Fenol Tedavisi

 • +
  Kıl Dönmesi nedir?
  Genellikle kuyruk sokumunda görülen, inflamasyon, abse ve/veya deriye açılma (sinus) ile karakterize bir hastalıktır. Görülme sıklığı %0.7'dir. En sık görüldüğü? yaşlar 16 ile 20'li yaşlardır. 
 • +
  Kıl dönmesinin belirtileri nelerdir?
  kuyruk sokumunda veya anüsün arka yukarı tarafında az hassas küçük şişlikler kaşıntı, akıntılı veya akıntısız, kıllı, kılsız, milimetrik delikler ve bazen de apse oluşmasıdır. 
 • +
  Kristalize Fenol nedir?
  Kirstalize fenol ,isminden de anlaşılacağı gibi kristal şeklinde,vücut yüzeyi ile temas ettiğinde sıvılaşan bir alkol türevidir.
 • +
  Kristalize fenol nasıl uygulanır.?
  Hasta yüzüstü yatar pozisyonda iken ,kıl dönmesi olan bölgeye uygulanan lokal anestezi sonrası,kıl dönmesi olan bölgede cilde açılmış,sinüs denilen delikten girilerek, ciltaltındaki tüm kıllar temizlenir,(ciltaltında asla kıl kalmamalıdır.)Burada kaç tane delik varsa hepsinden girilerek kılların hepsinin temizlenmesi gerekmektedir.Daha sonra temizlendiğine emin olunan sinüs ağzından girilerek bu alana kristalize fenol uygulanır ve yara steril pansumanla kapatılır.Hasta işlemden sonra evine yada işine gidebilir.İşlem süresi ortalama 10 dakikadır.Bu işlemin başarı oranı ortalama %70-80 civarındadır.
 • +
  Panel 4
  Burada panel 4 bölümü için metnini girin!
 • +
  Panel 5
  Burada panel 5 bölümü için metnini girin!
 • +
  Panel 6
  Burada panel 6 bölümü için metnini girin!
 • +
  Panel 7
  Burada panel 7 bölümü için metnini girin!
 • +
  Panel 8
  Burada panel 8 bölümü için metnini girin!
 • +
  Panel 9
  Burada panel 9 bölümü için metnini girin!

Vücut Kitle İndeksi Hesaplayıcı

Vücut kitle indeksi hesaplayın

Vücut kitle indeksinizi hesaplayabilirsiniz.

vücut kitle indexi nedir

vücut kitle indexi nedir

Morbid Obezite nedir?

Morbid Obezite nedir?

ŞEKER HASTALIĞI-GAZETE

ŞEKER HASTALIĞI

Hakkımda

Hakkımda

İletişim

Dr. Fatih Kar iletişim bilgileri

Obezite ve genel cerrahi konularında soru sorabilirsiniz.

Web sitemizin içeriği, ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitedeki bilgi, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amaçlı değildir. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler hastane ortamında uygulanmaktadır. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. Web sitemizin içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. © 2015 Op. Dr. Fatih Kar - Her hakkı saklıdır