0532 452 99 16 dr fatih kar

Gastrik Bypass

Gastrik Bypass yöntemi birkaç aşamadan oluşur:

  • İlk adımda hacmini küçültmek için mide yemek borusunun hemen altından iki parçaya bölünür. Poş adını verdiğimiz üst bölme yaklaşık 100 ml hacmindedir.
  • İkinci aşamada ise ince barsaklar mide çıkışından yaklaşık 70 cm sonra ikiye bölünür ve alt uç yukarıya çekilerek da önce oluşturulan küçük mide poşuna bağlanır.
  • İnce barsağın üst ucu ise yukarıya çekilen barsağın yaklaşık 100 cm aşağısına bağlanır.

Gastrik Bypass ile hem kişinin az yemesi hem de yediklerinin emiliminin azalması amaçlanır.

Amerika da en sık uygulanan yöntem olan gastrik bypass, tüp mide ameliyatlarının daha çok tercih edilmesi nedeniyle oransal olarak azalma eğilimindedir.

Bizim deneyimimize göre, gastrik bypass sonrası kilo alımı durumunda ikinci bir yönteme geçişin teknik olarak çok zor olması bu yöntemin en büyük dezavantajıdır. Gastrik bypass sonrasında ikinci cerrahiye ihtiyaç, tüp mide yöntemine kıyasla daha az olmasına rağmen, hem diyabet kontrolü hem de etkili ve kalıcı kilo verimi açısından en başarılı yöntem olan Duodenal Switch’e geçiş tüp mide sonrasında çok daha kolaydır.

Vücut Kitle İndeksi Hesaplayıcı

Vücut kitle indeksi hesaplayın

Vücut kitle indeksinizi hesaplayabilirsiniz.

vücut kitle indexi nedir

vücut kitle indexi nedir

Morbid Obezite nedir?

Morbid Obezite nedir?

ŞEKER HASTALIĞI-GAZETE

ŞEKER HASTALIĞI

Hakkımda

Hakkımda

İletişim

Dr. Fatih Kar iletişim bilgileri

Obezite ve genel cerrahi konularında soru sorabilirsiniz.

Web sitemizin içeriği, ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Sitedeki bilgi, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amaçlı değildir. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler hastane ortamında uygulanmaktadır. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. Web sitemizin içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. © 2015 Op. Dr. Fatih Kar - Her hakkı saklıdır